دانلود تاثیر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در رشد وتوسعه اقتصاد استان فارس شهرستان قیروکارزین

دسته: حسابداری

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 47 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 8

  • تاثیر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در رشد و توسعه اقتصاد شهرستان قیروکارزین
  • رشد و توسعه اقتصاد
  • دانلودمقاله اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده
  • مالیات بر ارزش افزوده
  • ارزش افزوده
  • تاثیر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در رشد وتوسعه اقتصاد استان فارس شهرستان قیروکارزین
  • مالیات بر ارزش افزوده

  • دسته: علوم انسانی فرمت فایل: doc حجم فایل: 44 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 38 تاریخچه مالیات اصلاح قانون کارورزی مالیات بر ارزش افزوده، تاریخچه مالیات اصلاح قانون دانلود گزارش کارآموزی مالیات بر ارزش افزوده، تاریخچه مالیات اصلاح قانون...

  • مالیات بر مصرف در کشورهای در حال توسعه مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در کشور بنگلادش چکیده کشور بنگلادش، همانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه، با مشکلاتی در افزایش درآمدهای مالیاتی کافی برای سرمایه گذاری در توسعه...

تاثیر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در رشد وتوسعه اقتصاد استان فارس شهرستان قیروکارزین

تاریخچه مالیات بر ارزش افزوده در جهان وایران

مالیات بر ارزش افزوده یا Value Added Tax و به اختصار (VAT) نخستین بار درسال1918میلادی از سوی فون زیمنس1تاجر آلمانی به منظور فائق آمدن بر مشکلات کمبود درآمد دولت آلمان معرفی شد. این نوع مالیات با ارائه روش اعتباری آدامز2 درسال1921میلادی و توسط لاره3 درسال 1957میلادی توسعه یافت. اما مالیات بر ارزش افزوده در فرانسه و در سال 1948 میلادی به مورد اجرا گذاشته شد. سپس در دهه 1960 میلادی با انتخاب و اجرای این نظام مالیاتی در کشورهای ساحل عاج، برزیل، دانمارک، آلمان، اروگوئه، سوئد و هلند گستره این نظام مالیاتی در جهان توسعه پیدا کرد.

شورای اتحادیه اقتصادی اروپا برای هماهنگ سازی سیستمهای مالیاتی و حمایت از تجارت، تمام اعضا را ملزم کرد تا از اول ژانویه 1970 این سیستم را در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعمال کنند. اگرچه این نوع مالیات در یک دهه رشد چندانی نداشت اما در نیمه دوم دهه 1980 و 1990 به اوج رسید تا جایی که در دو دهه پایانی قرن بیستم سریع ترین رشد را در کشورهای جهان داشت و براساس آخرین آمار، مالیات بر ارزش افزوده هم اکنون در 150 کشور دنیا اجرا می شود.

پراکندگی کشور های استفاده کننده از مالیات بر ارزش افزوده در سراسر جهان حکایت از این دارد که مدلهای اقتصادی مختلف حاکم برکشور ها مانع استفاده ازاین نوع مالیات نیست. ضمن آنکه طبق نتایج بدست آمده از بررسی همین کشورها میزان پیشرفت و توسعه یافتگی نیزمانعی براجراء آن نمی باشد. کشورهای فقیرتوسعه نیافته ای چون سودان، اتیوپی، پاناما، بورکینافاسو، لبنان، آلبانی، کشور های پیشرفته وتوسعه یافته مانندآلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، ژاپن، اسپانیا، کانادا، روسیه وکره جنوبی این نوع مالیات را در کشور خود به اجرا گذاشته اند. از نظر پراکندگی جغرافیایی نیز کشورهای مختلفی از چهارقاره جهان وجوددارندکه نظام مالیات برارزش افزوده را پذیرفته اند واجرا می کنند. حتی کشورهای همجوارما، نظیر قرقیزستان، پاکستان، ترکمنستان، ارمنستان، آذربایجان، قزاقستان، ترکیه، اردن این سیستم را اجرا می نمایندواین کشورها، ازنظرخصوصیات فرهنگی واجتماعی وجوه مشترکی باما دارند.

کلمات کلیدی:

مالیات

مالیات بر ارزش افزوده

رشد وتوسعه اقتصاد

فهرست مطالب

تاریخچه مالیات بر ارزش افزوده در جهان وایران 1

تعریف مالیات بر ارزش افزوده 2

کالاهای معاف از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده درایران 2

انواع مالیات بر ارزش افزوده ومقایسه آن ها 3

مزایای اجرای مالیات بر ارزش افزوده 3

معایب اجرای مالیات بر ارزش افزوده 4

تاثیر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در رشد وتوسعه اقتصاد کشور 5

منابع: 7

---[دانلود]---